Ogłoszenia - 20 maja 2018 r.
Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, spełniając zwykłe warunki i publicznie odmawiając Hymn do Ducha Świętego zyskujemy odpust zupełny. W Katedrze dziś o godzinie 12.00 msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze.
  2. W poniedziałek obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt - Święto NMP Matki Kościoła, jest to, misyjny dzień chorych. O godzinie 17.00 Msza święta w intencji emerytów i seniorów,17.30 nabożeństwo majowe.
  3. Wtorek - Odpust ku czci św. Rity: 17.00 Msza św. potem nabożeństwo z naszymi prośbami i podziękowaniami, błogosławieństwo róż, procesja i uczczenie relikwii.
  4. Środa: 17.00 Msza św., a po niej procesja i poświęcenie krzyża postawionego przy ulicy Piaskowej.
  5. Czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o 17.00 Msza św. w intencji o powołania kapłańskie.
  6. Piątek: 17.00 Msza i nabożeństwo majowe z udziałem kandydatów do Bierzmowania, potem spotkanie młodzieży.
  7. Sobota: o godzinie 15.00 gromadzimy się przy Krzyżu obok budowy Kościoła i ruszamy z procesją ku czci św. Urbana na ul. Polną, po drodze zatrzymujemy się na modlitwie przy Krzyżu na ulicy Spokojnej, następnie gromadzimy się na Eucharystii o godzinie 16.00 na ul. Polnej, potem mieszkańcy do wspólnego radowania się na festynie.
  8. Niedziela Trójcy Przenajświętszej - Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. ofiara na budowę naszego Kościoła zostanie zebrana w Boguszowicach w Parafii św. Barbary.
  9. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na Pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik (2 czerwca), można jeszcze się zapisać.
  10. Do sprzątania Kaplicy zapraszam Parafian z ulicy Nowej 26-2. W poniedziałek i piątek o godzinie 7.30.

ZAPOWIEDZI:

• Szymon Kołodziejski z Jankowic i Anna Adamiec z Jankowic.
  • Wojciech Wilk z Żor i Monika Bodura z Jankowic.
  • Dawid Górski z Orłowca i Patrycja Jędrzejczyk z Jankowic.