Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Jankowicach

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Parafii NMP Królowej Rodzin

XXV Niedziela zwykła w ciągu roku

24 września 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na spłatę kolejnej raty dachu.  Kolekta następnej niedzieli przeznaczona jest na cele Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.
 2. We wtorek 26 września o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do pierwszej komunii św.
 3. W środę po mszy św. nabożeństwo do NMP Królowej Rodzin.
 4. W czwartek o na godz. 18.00 zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego. Będziemy rozważali Liturgię Słowa kolejnej niedzieli, a przez to pogłębiali naszą znajomość Pisma Świętego. Każdy z uczestników otrzyma materiały do pracy z tekstami. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.
 5. W piątek na mszę św. na godz. 17.00 zapraszam młodzież klas 8, która w przyszłym roku ma przyjąć Sakrament Bierzmowania. Po mszy świętej – spotkanie organizacyjne. Termin bierzmowania zostanie ustalony w związku z wizytacją kanoniczną, która ma odbywać się
  w naszym dekanacie wiosną przyszłego roku.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odbywać się będą po Mszach św. wieczornych a w niedziele po Mszy św. o 15.00. Wyjątkiem będzie środa – różaniec po Mszy św. porannej. W związku z tym wszystkie Msze św. w tygodniu, z wyjątkiem środy – będą odprawiane o godz. 17.00.
 7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych – zwłaszcza
  w październiku i listopadzie – jest dużo wolnych terminów.
 8. Odpowiadając na potrzeby młodych i nie tylko młodych małżeństw, chciałbym zaprosić do stworzenia kręgu Domowego Kościoła Ruchu Światło Życie. Jest to oferta skierowana do małżeństw, którzy chcą pogłębić wiarę i odkrywać swoją wzajemną relację zgodnie
  z kierunkiem, który wyznaczył Sługa Boży ks. F. Blachnicki. Chętnych proszę o kontakt.
 9. Kancelaria parafialna będzie czynna po każdej mszy świętej. Kolekta minionej niedzieli wyniosła 5300 zł, zaś kolekta zebrana w parafiiw Świerklanach to 15000 zł. Dziękujemy za tak wielkie sercei wsparcie.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Floriana.

Kontakt

Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin
ul. Górnicza 2, 44-264 Jankowice Rybnickie
Tel.: 32 440 24 19; Ks. Łukasz Dziura 792 000 911
E-mail: kontakt@parafia-jankowice.pl

Kancelaria

W czasie wakacji czynna po każdej Mszy św. - w sprawach protokołów i ślubów proszę o bezpośredni kontakt z Proboszczem.

Konto bankowe

BANK ING
91 1050 1344 1000 0090 3052 2115

Msze św.

Niedziele i święta:
8:00, 11:00, 15:00