Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Jankowicach

29. NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.10.2021.

1. Dziś w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach podczas Mszy św. o godzinie 12.00 zostanie zainicjowany Synod. Na tę uroczystość udają się również przedstawiciele naszej wspólnoty należący do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  2. Trwamy na Nowennie oczekując na beatyfikację Sługi Bożego ks. Jana Machy informacje na ten temat znajdziemy na stronie internetowej janmacha.gosc.pl.  Uroczystość beatyfikacyjna będzie otwarta zasadniczo dla wszystkich chętnych. Będzie także udostępniona krypta katedry. Na chwilę obecną nie przewiduje się dystrybucji wśród wiernych wejściówek.
  3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszej Parafii, a za tydzień na cele Misyjne. Dziś zbiórka na budowę naszego Kościoła w Brzeziu nad Odrą. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i polecam ich Bogu w modlitwie.
  4. Zapraszam chętnych do nowo tworzonej Róży Różańcowej jeszcze 8 osób do pełnej Róży.
  5. Poniedziałek - święto św. Łukasza patrona pracowników Służby Zdrowia, o 17.00 Msza św. w ich intencji.
  6. W czwartek 17.00 Msza św. szkolna zapraszam dzieci i rodziców, a potem Nabożeństwo Różańcowe.
  7. Piątek 16.30 - Różaniec i Nabożeństwo do św. Rity i Charbela prośby i podziękowania odczytamy w czasie modlitwy Różańcowej, a po Mszy będzie błogosławieństwo róż, procesja i namaszczenie olejem św. Charbela. O godzinie 18.00 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania.
  8. W sobotę o godzinie 8.15 spod Kościoła wyjazd na pielgrzymkę do MB Pokornej w Rudach Raciborskich, są jeszcze wolne miejsca w autobusie serdecznie zapraszam.
  9. Przyszła Niedziela jest Światowym Dniem Misji – zebrana kolekta przeznaczona jest na Misje.
  10. Intencje Mszalne na 2022 rok możemy zamawiać w Kancelarii po Mszach św. i telefonicznie (513161799) od poniedziałku do piątku.
  11. Dziękuję za sprzątanie Kaplicy i zapraszam do pomocy w poniedziałek i piątek o godzinie 7.30.

Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin
ul. Górnicza 2, 44-264 Jankowice Rybnickie
Tel.: 32 440 24 19 lub 513 16 17 99
E-mail: kontakt@parafia-jankowice.pl

Kancelaria

Czynna w poniedziałek i wtorek po porannej Mszy św. w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej. W sprawach protokołów i ślubów proszę o bezpośredni kontakt z księdzem.

BANK ING

Msze św.