Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Jankowicach

27 września 2020 r.

XXVI Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą Niedziele obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętamy w modlitwach o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia  swojej ojczyzny. Dziś kolekta na przeznaczona jest na pomoc dla uchodźców ze spalonego obozu na wyspie Lesbos. Dziękuję za złożone przez Was ofiary na pomoc dla ojca Marcina, zebraliśmy 3300 zł. Módlmy się również za dzisiejszych ofiarodawców z Parafii w Chorzowie Klimzowcu.
  2. Poniedziałek – 7.00 Msza św.
  3. Wtorek – o 7.00 Msza św.  w intencji czcicieli św. Michała Archanioła.
  4. Środa – 17.00 Msza święta i Nabożeństwo do MB Królowej Rodzin z indywidualnym błogosławieństwem.
  5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam na Nabożeństwa  Różańcowe w tygodniu o 17.30 a w Niedzielę o 16.00. Odmawiając modlitwę Różańcową  we wspólnocie zyskujemy odpust, zapraszam całe rodziny, dzieci  i młodzież do praktykowania tej modlitwy.
  6. I Piątek miesiąca – 16.30 okazja do spowiedzi, Msza św. i Różaniec. Zapraszam szczególnie dzieci po I Komunii Świętej. Sobota – Msze Święte o 13.00, 15.00 i 17.00. O godzinie 17.30 Różaniec.
  7. 4 października  zgodnie z prośbą Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej wierni Kościoła w Polsce złożą ofiarę, tradycyjnie zwaną „świętopietrze”, na rzecz Ojca Świętego, aby materialnie wspomóc Jego apostolską i charytatywną posługę. Komunikat ks. Abp Wiktora możecie przeczytać w naszym informatorze.
  8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę 10.09.2020, o godzinie 8.15., proszę już teraz zgłaszać  chorych i starszych wiekiem, którzy ze względu na epidemię nie mieli możliwości wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą.
  9. Zgodnie ze wskazaniami Kurii Metropolitarnej aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i na zaproszenie gospodarzy. Będziemy sprawować w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia Msze święte za mieszkańców poszczególnych ulic w Parafii i Nieszpory Kolędowe. Wkrótce zostanie też podany harmonogram Mszy świętych za mieszkańców poszczególnych ulic w Parafii. W czasie takiej Eucharystii każda rodzina otrzyma poświęconą kredę aby zaznaczyć nią swoje domy, obrazek z modlitwą i błogosławieństwem kolędowym.
  10. W niedzielę 11 października br. przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przed Kaplicą będzie zbiórka  na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  11. Duszpasterstwo młodzieży archidiecezji przy współudziale Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach organizuje doroczne archidiecezjalne rekolekcje dla maturzystów. Terminy i miejsce rekolekcji są w tym roku następujące: 23–25 października – dom Sióstr Szarytek w Częstochowie, ul. św. Barbary 43; rekolekcje prowadzi: ks. Waldemar Maciejewski, archidiecezjalny moderator „Ruchu Światło-Życie” wraz z animatorami; 4–6 grudnia – dom Sióstr Szarytek w Częstochowie, ul. św. Barbary 43; rekolekcje poprowadzi: ks. Krzysztof Nowrot, archidiecezjalny duszpasterz akademicki i duszpasterz młodzieży wraz z animatorami.

Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin
ul. Górnicza 2, 44-264 Jankowice Rybnickie
Tel.: 32 440 24 19 lub 513 16 17 99
E-mail: kontakt@parafia-jankowice.pl

Kancelaria

Czynna w poniedziałek i wtorek po porannej Mszy św. w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej. W sprawach protokołów i ślubów proszę o bezpośredni kontakt z księdzem.

BANK ING

Msze św.